Anasayfa Sapanca Yemek Sapanca En İyi Et Restaurantı

Sapanca En İyi Et Restaurantı

389

Yemek geleneğimizin önemli bir kısmını et yemekleri oluşturmaktadır. Etin ızgara, saç, şiş, sote ve kebap gibi pek çok yapılış şeklini dünya mutfağına katansa yine Türk mutfağı olmuştur. Etin, yeme alışkanlıklarımızda mazisinin eski ve çeşidinin bol olması dolayısıyla da et konusunda damak tadı kriterlerimiz yüksektir.

Etin son halini alıp, servis edilene kadar pek çok aşamanın doğru şekilde işletilmesi, etin lezzetindeki en büyük belirleyicidir. Et kaynağının doğru şekilde beslenip yetiştirilmesinden tutun da kesimine kadar pek çok püf noktası sonucu etkileyecek faktörlerdir. Özetle iyi bir et yemeği yapmak hassas iştir ve özen ister. Et sağlayıcısının hayvanı nasıl yetiştirdiği noktasından başlayan bu süreç, etin ihtiyaç duyduğu sürede dinlendirilmesi ve doğru ısıyla pişirilmesi de dahil olmak üzere, servis edilene kadar önemli süreçlerden geçer. Tam da bu sebeplerden dolayı her et yemeği lezzet taşımaz. Tüm milli yemeklerimizin içerisinde etin yer alması nedeniyle de genel olarak et konusunda lezzet beklentilerimiz yüksektir. Hal böyle olunca “Etin en iyisi nerede yenilir?” sorusu karşımıza çıkar.

Gülizar Bahçe Restaurant’ın iddiası ise işte tam da bu noktada başlıyor. Sapanca en iyi et restaurant denince de adı bu yüzden akla geliyor. Et soteden kuzu pirzolaya,  karışık ızgaradan bonfileye, Anadolu kebabından lezzet şaheseri spesiyalleri Gülizar Köfteye kadar bu lezzet iddiasını menünün her aşamasında taşıyor.

Lezzet durağı arayışında Sapanca’ya yolunuz düşerse Gülizar Bahçe’ye uğramayı atlamayın. Çünkü Sapanca gölü steak house sorunuzun cevabı Gülizar Bahçe’de saklı. Leziz et menüsünü müşterilerine Sapanca’nın el değmemiş doğasında, Sapanca Gölü’nün kıyısında,  görkemli manzarası eşliğinde sunuyor. Bütün bu lezzet vaatlerine bir de Sapanca Gölü’nün egzotik atmosferi de eklenince, sadece yolunuzun düşmesini beklemekten ziyade, yapılacaklar listenizin en üstlerine bu muazzam göl kıyısının ve Gülizar Bahçe Restaurant’ın yükselmesi işten bile değil.

Aynı zamanda Gülizar Bahçe Restaurant,  güler yüzlü personeli ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile de müşterilerini memnun edecek niteliklere sahip. Sapanca en iyi et restaurant olma iddiası da bu sayede bir iddiadan öteye geçip gerçeklik kazanıyor.

İstanbul ve Ankara’da yaşayanlar için küçük bir hafta sonu kaçamağı, ya da gezilecek olan tarihi mekanları, enfes doğası, Sapanca Gölü ve lezzetleri ile mükemmel bir tatil seçeneği olan Sapanca’yı en kısa sürede ziyaret etmelisiniz. Sapanca’ya geldiğinizde bırakın Sapanca en güzel et restaurant size “daha önce böylesini yemedim” dedirtsin.